Sigortalı Evden Eve Taşımacılık

0 Yorum

 Sigortalı Evden Eve Taşımacılık Nedir?

Nakliye sigortası, yurtiçi sevkiyatlarında her türlü emtianın, yüklemeden boşaltmaya kadar karayolu ile taşımacılık esnasında ortaya gelebilecek detaylı kaza, yangın, hırsızlık, kaybolma gibi doğacak zarar, kayıp ve hasarları teminat altına alır. Nakliyat sigortalarında, tam zayi, dar ve geniş olmak üzere 3 ana teminat vardır.

Tam Zayi: En dar ve sınırlı teminattır. Taşınan eşyaların, taşıyan vasıta ile beraber tamamıyla ziyan olması durumunu temin eder. Hiçbir kısmi hasarı temin etmez. Evden eve taşımacılıkta en çok tercih edilen ve taşımacılık firmalarının sigortalı evden eve taşımacılık dedikleri taşımacılık sigortası bu kapsama girmektedir.

Dar Teminat: Bu teminat nakliye esnasında, ateş, yıldırım, dere taşması, çığ, toprak heyelanı, köprü yıkılması, yolların çökmesi, aracın devrilmesi, yanması, çarpması neticesinde taşınan eşyaların uğrayacağı zarar ve kayıpları temin eder.

Geniş Teminat: Taşınan eşyaların çıkış yerinden varış yerine ulaşıncaya kadar uğrayabileceği bütün mümkün tehlikelere karşı teminat sağlamaktadır. Geniş teminat maliyetli bir sigorta olması sebebi ile ve bütün süreci bir nakliye eksperinin takip etmesi gerektiği amacıyla pek yapılmamaktadır. Evden eve taşımacılık için hiç bir sigorta firması bu teminatı vermemektedir. Özetle siz parası neyse verelim deseniz bile ev eşyalarınız amacıyla hiç bir sigorta şirketi bu teminatı vermemektedir. Bu sıfır ve ambalajı açılmamış ürünlerde geçerli bir teminattır.

Evden eve taşımacılık sigortası

Evden eve taşımacılık firmalarının en çok tercih ettikleri sigorta çeşidi “Tam Ziya”  sigortası olduğuna göre, tüketicilerin şunları bilmeleri çok önemlidir. Eşyalarınızın çizilmesi, kaybolması, kırılması, çalınması gibi zararları karşılamayacaktır. Bunun aksini ifade eden firmalarından sigorta poliçesini kesinlikle isteğin. Eğer taşımacılık sigortası yapılmamış ise, taşımacılık esnasında bir trafik kazası neticesi eşyalarınızı tamamıyla kaybedebilir ve taşındığınız firma kurumsal bir firma değil ise her hangi bir hak iddia etmenizde zorlaşacaktır. Yaşadığınız haksızlıklar neticesinde hakkınızı aramanız için elinizde taşımacılık sigortası poliçesi, fatura ve firma ile yaptığınız sözleşmenin bulunması gerekmektedir. Tam zayi sigortası maliyetli bir sigorta olmaması sebebiyle nerdeyse her nakliye firması bu sigortayı yapmaktadır. Fakat bu sigorta taşınma esnasında çekeceğiniz sıkıntıları engellememektedir. Taşınmanın mutlu bitmesinin tek yolu iyi bir nakliye firması seçmekten geçmektedir. Bu amaçla yıllardır sektörde hizmet veren ve tüzel kişiliği olan firmaları tercih etmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir