Şehir içi evden eve nakliye

0 Yorum

Şehir içi evden eve nakliye ve taşımada ilgi edilecek konuları yurttaşın bilgisine sunmak gerekmektedir. Her ne kadar sıradan bir iş olarak görülse de, ev, iş yeri, büro taşıma, pek de sıradan sayılamaz. İnsanlar canhıraş edindikleri mal varlıklarını, eşyalarını, taşırken bir anlamda bütün yaşamlarını, yaşam boyu edindikleri değerlerini, hatıralarını, eşyalarına yükledikleri hislerini, seneler boyu verdikleri emeklerini taşıyorlar. Mal taşıma bir nevi can taşımaktır. Çünkü o eşya emek vereni doğrulusunda ruha kavuşturulmuş resmen canlı duruma getirilmiştir. Mobilyasının yıprandığını gören hanım efendi kadının canı acır. Buzdolabının merdiven boşluğunda duvara çarptığını görmek kimseyi mutlu etmez. Dokunmaya kıyamadığı, avizelerin kırılması mutluluk kimseye vermez. Eşyadır ne olacak bir daha alınır demek belki basit bir sözdür. Ancak onu alan bir daha alabilmek amacıyla onca emek vermeyi göze alamaz. Şehir içi evden eve nakliye ile eşyalarınız değerli ise, o durumda ilk olarak bu eşyaların kıymetini bilecek bir firmaya taşıtmalıyız. Şehir içi evden eve nakliye yapan aşağı yukarı iki yüz firmadan rastgele birini seçeriz demek doğru firmayı bulmamıza yardımcı olmayacaktır. Nakliyat firmasının meşru belgeleri denetim edilmeli. Vergi levhası olmayan firma elenmelidir. Cirit atan yasadışı firmaların ellerine teslim etmemelisiniz eşyalarınızı.

Yetki belgesini kesinlikle görmelisiniz. Yetki belgesi olmayan firma taşımacılık yapamaz. Şehir içi taşımacılık alanında Devlet buna izin vermez. Onlar korsan çalışırlar. Korsanlarla eşya taşımak istemiyorsanız, yetki belgesini görmediğiniz, yetki belgesinden emin olmadığınız firmaları elemeli, taşımacılık yaptırmamalısınız.

Eşya Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fiyat sormalısınız. Fiyatı nasıl verdiğine dikkat etmelisiniz. Taşınacak yeri ve eşyaları görmeden fiyat veren firmaların, fiyat verme yöntemine güvenmemelisiniz. Amatör ya da art niyetli yaklaşım bulunmaktadır o firmada. Zira hangi eşyaları nasıl taşıyacağını görüp, planlamadan fiyat verilmez. Veriliyorsa büyük ihtimalle ilerde size ekstra fiyat çıkarılacak demektir.

Yüksek katta ise eviniz kesinlikle asansör sormalısınız. Asansör taşıtırsanız eşyalarınızın uğrayacağı zararı kestiremezsiniz. Hırpalanacaktır eşyalarınız.

Sigortalı taşıma yönteminden katiyen vazgeçmeyiniz. Taşınma başlamadan eşyalarınız sigortalanmalı ki, mümkün hasar, zarar karşılansın.

Sözleşme yapmayan firmalar, taşımanın sorumluluğu meşru olarak almayan firmalardır. Sözleşme yapmadan, hiçbir eşyanıza dokunulmasına dahi izin vermeyin. Biz evden eve taşımacılık şirketi olarak sizi bilgilendiriyoruz, dikkatlerinize sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir